ODVZDUŠNENIE.

všetko o tomto modeli
perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

ODVZDUŠNENIE.

Príspevok od používateľa perav » Pondelok, 25. Mája 2009, 09:22

Zdravím kRAVkari. Na modeli TOYOTA RAV 4 D 4D r.v. 2001 ( s dieselovým mototrom 2,0 l) idem meniť palivový čistič. Neviete mi niekto poradiť stručný postup a hlavne kde a ako sa potom palivový systém dá odvzdušniť? Dakujem.
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: ODVZDUŠNENIE.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 25. Mája 2009, 18:07

prapac, neodvzdusni sa to same? ...mozno trepem, ale diesel 2001 rocnik by to uz mohol zvladnut, ak sa system zavzdusni.. (alebo ak dojde nafta, ma to nejaky kontrolny bezpecnostny system, ktory tam vzduch nepusti?)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: ODVZDUŠNENIE.

Príspevok od používateľa pio » Pondelok, 25. Mája 2009, 20:40

filter ma hore pumpicku....ciernu ...tou si natahas naftu
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: ODVZDUŠNENIE.

Príspevok od používateľa perav » Pondelok, 25. Mája 2009, 21:08

Dakujem za rýchle reakcie. O tej pumpičke viem, avšak podla mojich všeobecných vedomostí by sa malo dat odvzdušnit aj čerpadlo, pretože vzduch v potrubí po výmene čističa sa touto pumpičkou natlačí do čerpadla a odtial by mal ist von bud cez odvzdušnovák alebo potom jedine cez common rail a cez vstreky von sám spoločne s naftou ako vraví kolega Nagy.
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: ODVZDUŠNENIE.

Príspevok od používateľa perav » Streda, 27. Mája 2009, 08:01

Filter som úspešne svojpomocne vymenil a pre tých, čo nemajú zbytočné peniaze na servisy prikladám jednoduchý návod ako na to. Trvalo to celé cca 25 minút. Kôli prístupu som demontoval vzduchový filter.
1. odpojiť konektor snímača prietoku množstva vzduchu na hornom veku vzduchového čističa.
2. odskrutkovať objímku na výstupnom potrubí zo vzduchového filtra.
3. odobrať opatrne horné veko vzduchového filtra. (potom pozor aby niečo nespadlo do potrubia).
4. vybrať filtračnú vložku.
5. odskrutkovať 3 skrutky a odobrať spodné veko vzduchového čističa.
6. odpojiť konektor snímača umiestneného na spodnej strane palivového čističa.
7. opatrne odskrutkovať palivový čistič. Ručne to ide ťažko a pre málo miesta je problém použiť nejaký kľúč. Nakoniec som si pomohol klasickým vodárenským hasákom. Pozor na bielu skrutku z plastu na spodnej strane palivového čističa, v ktorej je umiestnený spomínaný snímač a na samotný káblik s odpojeným konektorom. Pri vyberaní čističa je nutné ho držať vo zvislej polohe, aby z neho nevytiekla nafta.
8. Po vybratí vyliať z čističa naftu a odskrutkovať bielu plastovú maticu so snímačom a naskrutkovať ju aj s novým tesnením ( je súčasťou balenia nového čističa) na nový čistič.
9. Priskrutkovať nový čistič (pozor na horné tesnenie je tiež súčasťou balenia nového čističa), ručne dotiahnúť a zapojiť konektor snímača.
10. Ručnou pumpičkou (čierna) na hornej strane telesa palivového čističa pohybom hore a dole napumpovať do čističa naftu až kým to neide natvrdo. Prekontrolovať tesnosť.
11. Naspäť namontovať vzduchový čistič, dotiahnúť objímku a zapojiť konektor snímača množstva vzduchu.
12. Ešte raz napumpovať naftu do čističa.
13. Odvzdušňovať už netreba nikde. Motor naskočil na prvý krát akoby sa nič nedialo.
Bude ma tešiť, keď to niekomu pomôže. Ahoj.
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných