Aké sú to kolesá?

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 13. Júla 2007, 12:08

Obrázok
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 13. Júla 2007, 12:13

Aké sú to kolesá? - no predsa pekné... :lol: Yeska Ty máš teda otázky... :lol: - ako bez urážky...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 13. Júla 2007, 12:14

z obrazku to tazko povedat,,, mozu to byt origo Toyota,,, ale aj ine,, kym nemas pred sebou nejaky katalog,, de mozes porovnavat,,, tak sa to nedozvies

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 13. Júla 2007, 12:17

Rasťo napísal:Aké sú to kolesá? - no predsa pekné... :lol: Yeska Ty máš teda otázky... :lol: - ako bez urážky...
Rasto,
ja viem ze su nadherne, a prave preto by som si presne take chcela na zimu kupit...ale netusim, pod akym nazvom ich mam hladat, preto moja otazka.... Mam ti este nieco vysvetlit? ;-)
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 13. Júla 2007, 12:18

ToyoCarE napísal:z obrazku to tazko povedat,,, mozu to byt origo Toyota,,, ale aj ine,, kym nemas pred sebou nejaky katalog,, de mozes porovnavat,,, tak sa to nedozvies
-tieto na obrazku su origo, to viem naisto ;-)
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 13. Júla 2007, 18:21

su original Toyota, na beton. Hladat? Hm bud na vrakovisku (vela stastia!), alebo na inzerate (nevyhoda: kupis to iba s dalsou Ravkou) alebo pojdes sa spytat do Toyoty, kde mozno nalistuju v katalogu nieco podobne a predaju ti to za ludovych 20tisic :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

ToyoCarE

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 13. Júla 2007, 19:15

mam zle skusenosti z elektronmi kupenymi na vrakaci alebo na inzerate,,, bo,, preco to asi predavaju?! asi nie preto,, ze im zavadzaju,,, v takmer vsetkych pripadoch to boli bud ohnute,, alebo po burackach a opravene,, a takym diskom ja neverim,,, ked chces kvalitu tak jedine priamo v TOyote,, ked su to origo

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 13. Júla 2007, 21:52

Andy, na tie original kolesa za ludovu cenu by som musela setrit...noo, minimalne dva svoje zivoty :) A kedze z vrakoviska nechcem, a dalsiu toyku nepotrebujem....pytam sa teba ToyoCarE-vedel by si mi zohnat neoriginal takmer totozny s obrazkom? Pripominam, ze len sondujem ponuku, kedze zima je daleko :roll:
Noo ako sa poznam, vacsinou viem co chcem, a tak by si mi mohol napisat aj cenu v akcii pre mna... ;-)
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 14. Júla 2007, 07:53

ToyoCarE napísal:mam zle skusenosti z elektronmi kupenymi na vrakaci alebo na inzerate,,, bo,, preco to asi predavaju?! asi nie preto,, ze im zavadzaju,,, v takmer vsetkych pripadoch to boli bud ohnute,, alebo po burackach a opravene,, a takym diskom ja neverim,,, ked chces kvalitu tak jedine priamo v TOyote,, ked su to origo
Nemáš celkom pravdu...vieš koľko ľudí mení kvôli image kolesá za väčšie, alebo chrómované? Tie nové kolá niečo stoja a nejjednoduchšia cesta k nim je predať staré kolá a pridať k zisku pár korún...
Inak k bazárový diskom - na disku je predsa jasne vidieť, či tie kolá sú len odreté, čo je bežné, alebo prežili havárku a niekto ich reparoval. Tu platí jasne, že sa neoplatí kupovať mačku vo vreci - treba ich vidieť.
Keď som chcel nové kolá na Corollku, tak v Toyote mi ponúkli to isté, čo nájdeš na nete za skoro dvojnásobnú cenu - a to boli tie disky v akcií... Nakoniec som kúpil 16-tky Borbety CB na nete aj s Hankook K 104 gumami a zaplatil som dokopy 22 litrov, čož bolo sakra neporovnateľné - v Toyote by som len za disky zaplatil ešte nejakých 5 litrov navyše.
Takže Yeska - hľadať...hľadať... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 14. Júla 2007, 09:11

vies,,ale zamaskovat sa da cokolvek,,, a mam skusenosti, ze v bazaroch niesuochotni aby sa disky dali odskusat na vyvazovacke,,, je to skor ojedinele,, ze kupis dobry disk,,, to je ako s HDD u pocitacov,,, kolko z tych co su v inzeratoch je dobrych,, ze ich niekto meni preto, ze chce lepsi?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké sú to kolesá?

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 14. Júla 2007, 10:46

ToyoCarE napísal:vies,,ale zamaskovat sa da cokolvek,,, a mam skusenosti, ze v bazaroch niesuochotni aby sa disky dali odskusat na vyvazovacke,,, je to skor ojedinele,, ze kupis dobry disk,,, to je ako s HDD u pocitacov,,, kolko z tych co su v inzeratoch je dobrych,, ze ich niekto meni preto, ze chce lepsi?
Mi povedz kto by šiel dať robiť práškové elektrostat nanášanie farby (ono tak je dnes farbená drvivá väčšina nových diskov) za cca 500,-Sk za koleso, ktoré by pred tým musel nechať opieskovať za ďalšie nemalé peniaze, lebo tú farbu zodrať je sakra problém, ale napodiv ak materiál, na ktorom je takáto farba nanesená zmení tvar, tak tá farba odskáče sama...by sa mu to "mierne" neoplatilo...možno u rozmerov 21´ a vyššie, ale u normálnych kolies ťažko. A to, či sú kolesá nastriekané striebrenkou a lakom zistíš okamžite - to mi ver...

Čo sa týka vyvažovania - som bol sám dosť prekvapený, keď som videl ako si chlapci v pneuservise mákli, kým mi vyvážili tie Borbety a to boli úplne nové disky. Hneď mi vravel, že je to normálne, že hold výkovok je výkovok a urobiť dynamické vyváženie na 8 kg ťažkom disku s priemerom 16 palcov je problém.

Pls neporovnávaj HDD so zliatinovými diskami. Len debil by kúpil za 500,-Sk mačku vo vreci (aj keď by bolo možno zaujímavé urobiť restore toho disku - by tam človek našiel vecí :lol: ), keď si môže za 1500,-Sk kúpiť nový disk. Je rozdiel či ušetríš dajme tomu liter a či ich ušetríš 10... To isté by si potom mohol povedať aj o autách - prečo vlastne 90% SK ľudí kupuje ojetiny, keď je veľká pravdepodobnosť, že sú búrané? ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných