RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 6. Júla 2007, 13:07

Ludia, vsetci ktori mate Avensis alebo Ravku s tymto motorom, skuste mi helpnut. Neviem ci na nasej je kriva tycka odmerky alebo co, alebo to tak krivo navrhli. Proste ked vytahujem alebo cpem odmerku do tej dierky, tak vzdy ju vytiahnem zagebrenu a mam tym padom pocit ze hladina oleja je stale na hornej ryske. Nechcem tomu verit, na kRavke teraz nik nejazdi (ale nedam vam ju, ani nepoziciam :mrgreen: ze drgi, uz by si stal v zastupe :lol: ) ale toto ma serie uz dlhsie, od kedy ju mame, len az ted som sa rozhodol to riesit. V podstate chcem tym povedat:

1. mate na 3SFE podobny problem (v Ravke je mierne zasunuty motor viac dozadu oproti avensisu, inak su dost podobne tusim)???

2. otazka na ravkarov: (najma yeska asi) mate to iste aj vy? skusim to odfotit.

3. mam to nakrivo ja? (nejak sa mi to nezda...)

DIK ZA TIPY.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 6. Júla 2007, 13:28

Obrázok
Engine Bay

Obrázok
krivá odmerka? ťažko sa kontroluje stav hladiny oleja...

Obrázok
vytiahnutá odmerka...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Re: RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 6. Júla 2007, 16:09

Andy, radsej som zbehla spravit foto, kedze sa mi na prvy pohlad zdala tvoja tycka ohnutejsia...no skus porovnat, viac ti neporadim. Neviem, ci by si pripadne Vlasto spomenul na nieco take, ked mi kontroloval olej a spravil kratku instruktaz ''co, kde a kedy mam kontrolovat'' ;-)

*ehm, nevsimajte si tu spinu, (buducu) sobotu sa na to vrhnem :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a yeska v Piatok, 6. Júla 2007, 16:32, upravené celkom 1 krát.
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 6. Júla 2007, 16:28

Děkuji ti krásná vílo. Hodne mi to pomohlo, ale aj tak mam traumu ze to z tej trubky taham moc silou a ze ryska ma tym padom osiera lebo sa na nu naskrabe kde co. Na corolle som jakziv taky problem nemal. Dik moc este raz

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Re: RAV4 - I. - Kontrola hladiny oleja v 3SFE

Príspevok od používateľa yeska » Piatok, 6. Júla 2007, 16:33

AndyGTP napísal:Děkuji ti krásná vílo. Hodne mi to pomohlo, ale aj tak mam traumu ze to z tej trubky taham moc silou a ze ryska ma tym padom osiera lebo sa na nu naskrabe kde co. Na corolle som jakziv taky problem nemal. Dik moc este raz
:) -rado sa stalo.
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných