Spolahlivost

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 9. Augusta 2007, 09:36

Áno, ale to už je stopro zrelé na lpg. Kua, kto by to živil??? Pár sa ich potulovalo v inzerátoch, môže to byť super, ale fakt si neviem predstaviť tú spotrebu :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
scooby
začiatočník
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Streda, 28. Decembra 2005, 23:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa scooby » Štvrtok, 9. Augusta 2007, 10:02

chmelo napísal:Áno, ale to už je stopro zrelé na lpg. Kua, kto by to živil??? Pár sa ich potulovalo v inzerátoch, môže to byť super, ale fakt si neviem predstaviť tú spotrebu :roll:
Jo presne tack, preto chcem diesel a kaslem na akceleracie a pod. 11l spotrebu mam na Celice aj vykon. Corolla 1.4 benzin mi tack do 6.7 l zere takze to je v pohode pre mangelku po meste.
Previu som scel do firmi napisat, proste ked uz ideme cela rodina (uz 4 clenna) tack sa nabalime ci na lyzovacku alebo niekde na chatu uplne bez problemov o to mi ide. A Toyota preto, ze nechce sa mi furt chodit po servisoch a nekupujem si afto na 2 roky, nech mi to aspon 5 rokov facha bez problemov.

Kua len co ma jedine sere ze tie nove Previe neviem ci od roku 2003 alebo 2004 maju po<> design, ziadne ine VAN/MPV sa na to nechyta, ale ta cena kua:(
Fiat Stilo W 1.9 JTD
Fiat Panda 1.1
eX Toyota Corolla 1.4i E11 :(
eX Toyota Celica 2.0 gti ST202

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 9. Augusta 2007, 10:08

Pri vyšších ročníkoch by som sa nebál ani benzínu. Ako som písal predtým, tá benzínová 2,4ka žerie okolo 9 litrov v kombinácii. Na diaľnici si cucne trošku viac, ale to je už asi dané aj odporom vzduchu, je to proste autobus.
Záleží na tom, na aký účel to auto budeš mať...
Treba ale rátať aj s vyššími nákladmi na "spotrebný tovar", napr. gumy tam nemôžeš dať len také hocijaké...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa Gabo » Štvrtok, 9. Augusta 2007, 13:56

Ta 2,4-ka v novsich previach je ten isty motor (bezo zmeny) ake sa davali do modelov od roku 92? To auto naozaj slusne taha, na trojke bez "cukania" od 25km/h vyssie :) No ja osobne by som s nim tak nejazdil... To auto ma najazdenych 205tis. km r.v. 95 a prevodovka je uz na pokraji svojho dlheho zivota, kedze jednotka sa neda preradit pocas statia, len za pomalej jazdy, dvojka tak na druhy-treti krat sa podari, trojka ide este ok, stvorka tiez a 5 rychl. stupen sa hodi asi 3x za mesiac... takze ten ide najlepsie a spiatocku hodit trva asi minutu... A co je snad najhorsie, ked stoji na kopci a rozjazd vyzera tak, ze auto skaka na ceste, musi sa vytocit asi do 4tis. ot. a pomalicky pustat spojku, inak skaka ako klokan :D To auto lutujem, kedze sa onho vobec nestaraju a uz vyse 2mesiace svieti na palubovke "check oil"...

Ale drzi sa statocne, mnohe ine auta by sa za takeho "starania" uz davno rozpadlo...
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

MartinSucansky
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 28. Júla 2010, 18:33

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa MartinSucansky » Utorok, 10. Augusta 2010, 17:28

Čafte previáci nedávno som kúpil 2001 a má pod sedačkou spolujazdca nejakú navigáciu a v Toyote mi nevedeli povedať čo a ako sa to používa a dokonca ani manuál mi vraj nevedia objednať? Ak vieťe tak mi odpíšte dík!!!

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa Bebo » Streda, 11. Augusta 2010, 18:28

Tiez som mal 2001 s tou navigaciou pod sedadlom (tusim TNS200). Mapy som mal len Rakusko, Svajciarsko a Taliansko. Kedze to boli mapy z 2001, vela ciest tam ani nebolo. Slovensko pokrytie nemalo, aj keby si ho chcel zohnat, to sa uz na fore niekolkokrat rozoberalo. Novsie mapy, napr. pre TNS510 a vyssie ti tam fungovat nebudu. Moj nazor je - zabudni na tu navigaciu a pouzivaj externu alebo vymen radio za nejake ine 2din so zabudovanym gps (ja som to tak urobil v terajsej Previi ´04 a absolutna spokojnost).
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

miro2811
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 31. Októbra 2010, 20:08

Re: Spolahlivost

Príspevok od používateľa miro2811 » Pondelok, 1. Novembra 2010, 07:51

zdravím :lol: prosim vás ak olej ide do toyoty previe 1991???? 2,4 benzín? .............dakujem :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný