JDM svetla

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

JDM svetla

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 3. Októbra 2008, 13:58

Caute,
chcem zacat s postupnou obnovou mojej Previe, preto by som sa rad opytal, ci nema niekto z vas skusenosti s JDM (japan domestic market) svetlami. Prehladal som web a nasiel som svetla, ktore sa mi pacia, su to japonske Kouki s cirou optikou. Daju sa taketo svetla pouzit aj na aute s lavostrannym riadenim? V Amerike sa konverzie na Kouki robili bezne a bez problemov, v Nemecku par Previi po up-grade takisto jazdi a som v kontakte s Poliakom, ktory si ich kupil a namontoval tiez. Nerobil vraj na nich ziadne upravy a v pohode presiel cez technicku kontrolu, len neviem, ci mal take stastie, alebo to vyriesil obalkou, dlhsiu dobu sa neozval. Mam obavu, ze svetla z krajiny, kde sa pouziva pravostranne riadenie, mozu mat inu opticku charakteristiku - lom svetla, uhol rozptylu, a mozu oslepovat protiiducich vodicov. V Europe a v Kanade platia (takmer identicke) normy, ktorym napr. svetla predavane v Amerike ako certifikovane nahradne diely nevyhovuju. Nechcel by som vyhodit prachy za nieco, co sa nebude dat legalne pouzivat, na to su tie svetla dost drahe. Nemam technicke vzdelanie ani dost skusenosti a neviem, ci je vobec mozna nejaka uprava, ktora bude splnat euro normu. Tieto otazky sa tykaju prednych svetiel, predpokladam, ze so zadnymi by problem nemusel byt, maju oranzove smerovky, nie cervene. Ak ste sa s tym stretli a viete mi poradit, budem vam vdacny.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 6. Októbra 2008, 08:14

A keby si skusil napisat email priamo vyrobcovi svetiel a spytal sa ho na otazky, ktore si napisal?

Mozno by stacilo porovnat svetla z japonskych Toyot a z EU toyot. Podla nahradnych dielov by sa to malo dat zistit, ze ci su svetla rovnake alebo rozdielne pre jednotlive trhy. EPC katalog by to zmakol. Staci Ti zohnat nejake VIN cislo z japonskej alebo anglickej verzie.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa pio » Pondelok, 6. Októbra 2008, 12:11

pravostranne vozidla maju svetla s inym sklonom a uhlom ako lavostranne...to ti poviem na isto uz som take nieco raz riesil......ak to chces prerobit tak len vymenou parabol vo svetlach s lavostrannej verzie svetla ......
a este nieco ak by si ich nehal povodne tak u nas by ti ich asi dost tazko niekto nastavil iba ak by mal Regloskop aj na auta s pravostrannym riadenim....tot vse
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 31. Októbra 2008, 16:30

Caute, dik za odpovede.

Fajry - kontakt na vyrobcu sa mi nepodarilo vypatrat, a to som tomu venoval naozaj dost casu, hoci vyrobca je znamy (Koito). Skusal som v Amerike aj v Azii zistit vsetko mozne, ale jedine, co som sa dozvedel od cloveka, co robil v Hong Kongu nejake upravy aut je to, ze budu svietit "off a little". Takze som sa nedozvedel nic nove :)) Poprosil som ho aspon o VIN z nejakej Previe / Estimy, tak cakam, ci nieco posle.

Pio - obavam sa, ze vymena parabol nebude mozna, lebo hoci je na krabici od tych svetiel napis Toyota Genuine Parts, robili sa len pre azijsky trh, to znamena pre auta s pravostrannym riadenim. Vnutorne usporiadanie svetla je vo vseobecnosti rovnake, v jednom housingu (vnutornom) hmlovka, v dalsom stretavacky s dialkovymi, potom parkovacka so smerovkou ako samostatny komponent. Su to svetla s cirou optikou, takze ak by sa menila parobola, tak len z inej cirej optiky. Kedze sa ina alternativa (lavostranna) nevyrabala, vymena paraboly neprichadza do uvahy. A parabola zo svetla, kde sa rozptyl dosahuje aj s pomocou rastra na skle, nie je mozna. Navyse ma ine tvarovanie jednotlivych komor. Pises, ze ak by som ich nechal povodne, nastavil by ich niekto, kto ma Regloskop aj na pravostranne auta. Ja som laik, myslis si, ze toto by bolo riesenie? Nechcem mat problemy so zelenymi muzikmi ani s STK a v ramci soferskej kolegiality nechcem oslepovat protiiducich vodicov, a to nehovorim o zhorseni mojej viditelnosti, ked by som si svietil v inom sklone a v opacnom smere :)) Ak by vsak Regloskop na RHD auta mohol problem vyriesit, skusim najst niekoho, kto ho ma. Ak nie tu, tak CZ, A, D, PL... mozno sa niekto najde.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa teer7 » Pondelok, 10. Mája 2010, 10:48

taaak, po dvoch rokoch je problem vyrieseny, zadne svetla su vymene (ozivenie cuvacej kamery v priebehu par dni / tyzdnov), predne by mali byt urobene o cca. 2 - 3 tyzdne. foto doplnim. velka vdaka a respekt petovi fabcinovi za odvahu, kreativitu, cas a ochotu.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa Bebo » Utorok, 18. Mája 2010, 20:16

No to som rad, ze ich uz mas. A ako som mal moznost vidiet, vyzera to fakt dobre.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: JDM svetla

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 19. Mája 2010, 08:57

tak dik :D uz sa tesim, ked tam v sobotu budu aj predne :D
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní