Zvláštny zážitok s MR2 "wannabe"

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Zvláštny zážitok s MR2 "wannabe"

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 31. Októbra 2016, 06:23

Sorry za trochu OT...ale možno to rozdúcha debatu...
V sobotu ráno si žujem so synátorom raňajky...žena voľakde na hroboch na výjazde...keď tu naše 50 kilové psisko začne vrieskať jak zmyslov zbavené...reku kua dúfam že nik nevošiel do dvora, bo môžem sanitku volať...vybehol som von a pred bránkou cca 60 ročný chlap šedivší jak ja, že či som majiteľ MR2-ky...kua jak mne zredlo...hneď mi celá história jej vlastnenia prebehla očami...veď som na nej nikoho nezrazil a nikde nebúral...tých pár "výbehov" do poľa a garád čo som preoral bolo vždy mimo obce a nikdy som nepotreboval pomoc dostať auto na cestu...mu hovorím že hej...mám ju doma...že či sa môže porozprávať...no kua čo chce ten dedo?...obliekol som bundu a šiel som zvarieť zubatú beštiu aby som aspoň vlastné slovo počul.
A on mi hovorí že mal MX5, ale že ju predal, lebo že už je starý a má problémy s chrbticou...hovorím si rozumné...ale že mu ostalo prázdne miesto v garáži a že sa mu vždy páčili posledné generácie MR2...že či by som mu nedovolil sa do auta posadiť či sa tam vtrepe. Mal nejakých 185 cm...hovorím mu že sa vtrepe...kua keď sa do nej dvojmetrový Ľuboš vtrepal v pohode...no lenže ja mám auto už pod plachtou v humne...zazimované...obložené do jari všetkým možným...reku dobre...tak hybajte, nejak tie šoférove dvere vypracem a otvorím...podarilo sa...no poviem vám vidieť starého človeka so zdravotnými problémami sadať si do tak nízkeho auta...mi ho bolo ľúto...ešte horšie to bolo keď sa chcel z auta vytrepať...nakoniec sa mu to podarilo a vravím mu...reku či si je istý rozhodnutím si také auto kúpiť, bo to skôr prislúcha veku jeho vnúčat a nie jemu...on že je rozhodnutý...že si len nebol istý či sa do neho vtrepe...a teraz vie že áno...
Pýtam sa ho že odkiaľ zistil že také auto mám?...že má známych na polícií a dali mu adresu...kua to bude "náš človek"...a reku kde ho chce kúpiť?...že z poľska...sa mi až vlasy zježili...mu hovorím, že čoho sa dotkla ruka poľského mechanika, už nikdy chodiť nebude...on že je to v pohode, že našiel nejakú MR-ku pri Katowiciach a že má už aj vymenený motor...za 3ZZ...pýtam sa či isto 3ZZ...že hej...že jemu to nevadí, že aj v MX-ke bola 1.6-tka...no kuuuurvaaaa...hovorím mu najš sa na to vykašle a radšej nech si kúpi kus s oddrbaným motorom a vymení za OK motor...že nie...že on je rozhodnutý...
Sa ho pýtam reku odkiaľ je, že by som ho vzal za Ľubom do servisu (robí aj po sobotách), nech mu povie svoj názor na takýto jebnutý swap...že on je zo spišskej...kuuua...to ste sa trepali zo SNV aby ste sa postadili do auta a nenecháte si poradiť od človeka čo má to auto 10 rokov a nejaké to auto už videl rozobraté?...že to je OK...že on je tu s tímom na rallye pretekoch (boli v Sliačoch - čo hneď prvé auto večer pri rýchlostnej prémií zrazilo usporiadateľa - bolo to v médiách).
Reku...tu už moc neporadím a nepomôžem...máte dosť schopných ľudí od seba, ktorí Vám poradia...a sme sa rozlúčili...
Takže tipujem budúce leto bude nový člen tímu...aj keď...však názor ste si už asi urobili...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvláštny zážitok s MR2 "wannabe"

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 31. Októbra 2016, 10:49

tento prispevok si mal nacasovat Rasto na 2.11, bolo by to podla mna tematickejsie :lol:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Zvláštny zážitok s MR2 "wannabe"

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 1. Novembra 2016, 21:06

zvlastne, ale aj taki su ludia... vyzera, ze je proste rozhodnuty a keby mu poliak predal aj nefunkcny hrdzavy crep tak ho panko bude vnimat ako krasnu lestenku. kto chce kam... len to trochu zamrzi pri cloveku v takom veku.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvláštny zážitok s MR2 "wannabe"

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 2. Novembra 2016, 06:45

Nuž keby som ja chcel kupátko na hranie, tak by to dnes už po pravde asi nebola W3 - nie že by som s MR-kou nemal dobrú skúenosť...bože chráň...to auto je neskutočný držiak. Na dobrých gumách za sucha drží na ceste ako prikované. Presadnutie si z iných aut do nej je ako zložiť si za šera slnečné okuliare a zrazu vidieť. Aj dizajn zvonku je fajn - plne modulárny...pevné šasi...napriek tomu že je to auto z novej éry Toyoty, je stále jednoduché a konštrukčne "čisté" (až na ten blbý motor). Keď sa však do neho posadím, vždy mám dojem že interiér navrhoval nejaký postihnutý nemec a nie japonec. Proste interiér je najväčší "drawback" W3. Áno...má to slušné audio s kompami v dverách...v lete alebo keď sa interiér "zohreje", nič nevŕzga a nepuká...stále je tam ale ten pocit že v interiéry to mohlo byť o niekoľko tried lepšie pri zachovaní rovnakej hmotnosti.
Aké iné? No neviem...mať kopu peňazí, tak asi LOTUS EXIGE, alebo EVORA...aj keď LOTUS v UK prekladajú "Lots Of Troubles Usually Serious". V našom bežnom "low cost" reále by som si ale asi vybral W1...skôr vzhľadom k môjmu veku, nostalgii...neviem...v tom aute som sedel viac krát a jazdilo to fajne...bol tam síce citeľný rozdiel oproti W3 ako v presnosti a citlivosti riadenia, tak v pocite "istoty", resp. "neistoty" pri ostrom vyberaní zákrut, na druhej strane sa mi z dnešného pohľadu viac páči dizajn...ako interiér, tak exteriér...to aký motor to má...to sú ale osobné preferencie...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných