Športový podvozok SW20

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Bosso
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Februára 2014, 17:26

Športový podvozok SW20

Príspevok od používateľa Bosso » Nedeľa, 24. Januára 2016, 14:44

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť športový podvozok pre sw20? Síce sa snažím, aby som mal emerku v čo najoriginálnejšom stave, ale nejak sa pohrávam s myšlienkou lepšieho podvozku. Auto nebudem prehánať okruhovo, ale stavitelný šport podvozok by bolo príjemné okorenenie tohoto autíčka. Respektíve dá sa zohnať niečo schopné na rekreačné jazdenie za rozumnú cenu? (rozumej tak do sedem/osem stovák) Tlmiče čo tam mám sú už pred koncom životnosti, takže tak či tam budem meniť komplet tlmiče, silentbloky (polyuretánové?). Za každú radu ďakujem.
Toyota MR2 SW20 r.v.1991
Toyota celica ST202 - Bejvávalo
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Športový podvozok SW20

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 24. Januára 2016, 17:32

z tvojho prispevku sa mi zda, ze hladas nieco velmi blizke seriovemu komfortu, ale s takym sportovym nadychom, ktore si to auto zasluzi. Ak ti mozem odporucit, skus nieco od Teinu. Nielen preto, ze to dovazame, ale aj z vlastnej skusenosti. Mam na svojom aute podvozok Tein Basis a podla mna to bola jedna z naj veci, ktore som kedy spravil. Je to zakladny produkt od Teinu, ide o vylucne vyskovo nastavitelny podvozok, tuhost je prednastavena z vyroby. A mozem smelo povedat, ze je to velmi prijemne zvezenie, oproti znizovacim pruzinam je to maximalne komfortne a odladene priamo z vyroby na dane auto, a presne to mi na tom imponuje. Na druhej strane je to pevnejsie a sportovejsie (a nizsie a krajsie) nez seriovy setup.

U podvozkov Street Flex / Advance su uz progresivnejsie riesenia a vacsie moznosti nastaveni a individualizacie, a samozrejme aj cena. Ale tak vyber a pouzite by bol na tebe. Skus sa pozriet sem http://www.tein.co.uk/srch/uk_search.ph ... em=default

ten Tein Basis by vysiel v prepocte presne tolko, kolko si pisal. Cca 700 eur s DPH je cena za komplet sadu aj s postovnym.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Športový podvozok SW20

Príspevok od používateľa Thomas » Pondelok, 8. Februára 2016, 00:23

Dobrá cena veru Andy ;-)
Ale pokiaľ netrváš na znížení, podľa mňa by si bol spokojný aj klasickými Kayabami ExcelG, mal som ich na viacerých autách a vždy som bol spokojný.
Ešte by som sa pozrel či nie sú v ponuke Bilsten, prípadne Koni, ale tie sú už rádovo drahšie ako tie Kyb.
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Športový podvozok SW20

Príspevok od používateľa corsenapo » Streda, 16. Novembra 2016, 11:48

Kamos mal tiez tie Excel Gcka na dvoch autach a pochvaloval si :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných