Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Pondelok, 2. Marca 2015, 14:38

Zdravím vás priatelia,

Na úvod, nepatrím k zrovna bohatým ľuďom, skôr k takým, ktorý musia veľmi silno rozmýšľať na čo použijú svoje peniaze. Ale keďže posledný rok sa celkom darilo, rozhodol som sa vrátiť k premýšľaniu nad svojím snom.

Poznáte to ako Vás život stále odvádza od toho čo naozaj chcete, a miesto toho riešite dieslový kombík, frajerka Vám pomaly začne naznačovať že už by pomaly možno aj bol čas rozmýšľať nad zadĺžením sa na celý život (hypotéka) a možno aj nejaké potomstvo, svadba a podobné kliché nezmysli. Avšak pred tým než k tomuto všetkému príde, nejak si nemôžem pomôcť, musím si splniť jeden sen kým som mladý a kým sa pustím do tohto typu života (aj keď ma to v konečnom dôsledku môže stáť vzťah v prípade nepochopenia polovičky).

Koniec omáčkam, pome k veci. Ako ste asi pochopili z nadpisu, v hľadáčiku mám istú MR2 AW11. Túto konkrétnu už asi všetci poznáte, nakoľko sa na autobazar.eu predáva už naozaj dlho (a tak isto dlho ju aj mám v hľadáčiku, ale až teraz sa nejak idem rozhýbať). Predáva ju chlapík z Rače, ktorého už poznáme osobne nakoľko sme uňho kupovali Mazdu MX5 anniversary, od ktorej kúpy už ubehol rok a zatiaľ funguje bezchybne a prináša tony radosti.

Poznáte toto auto bližšie alebo ani nie? Ak máte nejaké inside info, poteším sa. No ale okrem toho by som Vás chcel poprosiť o rady, na čo si dávať pozor, kde hlavne pozerať hrdzu, čo býva problém servisovať a tak. A hlavne, držte mi palce, lebo ešte to môže stroskotať na veľa veciach. Ešte som to ani neoznámil polovičke :lol:

Ďakujem krásne ;-)

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 2. Marca 2015, 18:23

auto komentovat nebudem, lebo ho nepoznam, ale ku snom ti poviem asi tolko, ze ak aj po triezvom uvazeni zistis, ze je mr2 sw11 to, co ti chyba k zivotu, chod do toho... O par rokov nie len ze uz ziadne nebudu ale najma uz tvoja situacia bude opat ina - byvanie, deti, atd. A potom kolotoc ide od znova, musis pockat, lebo teraz toto, hento, tamto a vidina vysnenej kary je fuc. V zivote su iste priority, na ktore by sa nemalo zabudat ale zivot ma byt aj o radosti a splnenych snoch.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Pondelok, 2. Marca 2015, 19:58

Vďaka za odpoveď. Tak trochu aj v dúfam to že auto by mohlo byť tak trochu aj investícia. Ako vravíš, za pár rokov už žiadnu nezničenú tunermi alebo nezožranú hrdzou nekúpiš. Ak by ostala v rodine 10-15 rokov, možno by sa mi ju už ako veterán podarilo predať drahšie.

Anyway, k tomu či ju potrebujem k životu. Nepotrebujem konkrétne ju aj keď práve táto je tá čo ma donútila o tom opäť rozmýšľať. Každopádne mám rád malé, obratné autá s nízkym posedom, čiže v hre sú aj vecičky ako MX5, CRX del sol s výborným v-tecom a podobne. Každopádne MR2 ma oslovili najviac, a to aj AW20. Momentálne však nie je žiadna schopná na predaj a dovážať sa mi nechce. A predsa, 4A-GE v AW11 sa nehovorí nie, aj keď pokiaľ viem ide len o red top (možno sa mýlim).
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 2. Marca 2015, 23:01

ak je ta kennyho aw11 v dobrom stave, urcite chod do toho. Dbaj na zakladne veci akurat - karoseria a kompletnost, nech tomu nic nechyba. Na tieto auta sa velmi zle zhanaju ND uz. Na to pamataj. Ale plnenie sna je dolezita vec, takze chod do toho.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 2. Marca 2015, 23:15

Tiez ti napisem par slov k tomuto.

Sam viem, co to je splnit si sen, ktory som si v minulosti vysnival. Takze ti poviem, chod do toho!

Ale! Ale priprav sa na to, ze ta to auto bude mozno (ale pravdepodobne) stat nemale peniaze, ktore donho nalejes po kupe. Stoji to za to? Samozrejme, o tom niet najmensich pochyb. Ale je dobre s tym pocitat a byt na to pripraveny.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Utorok, 3. Marca 2015, 08:21

Ďakujem všetkým za podporu :)

Asi sa tu nenachádza nikto, komu toto auto hovie v garáži že by mi povedal na čo presne dávať pozor a čo je ťažké a čo je naopak ľahké porobiť? Myslím že som tu videl jedného bývalého majiteľa takejto MR2.

Ten motor je totožný s tým v AE86 alebo je v nich nejaký rozdiel?
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa kracken » Utorok, 3. Marca 2015, 08:35

... mas tu takeho pacienta s AW11... pod nickom stenky :mrgreen:

... si nastuduj jeho temu.. 8)
viewtopic.php?f=37&t=4192&p=109204#p109204
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Utorok, 3. Marca 2015, 09:01

No zbohom. Po preštudovaní vo mne ostala omnoho menšia nádej na dobrý stav auta čo sa týka hrdze. Hlavne keď Kennymu už dosť dlho mr-ka stojí a čaká na nového majiteľa.

BTW: Stenky je vážne pacient ako hovoríš. Klobúk dole pred ním.
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa kracken » Utorok, 3. Marca 2015, 13:16

stenkyho MRcha je tiez od Kennyho... pokial sa na to nepojdes pozriet, tak mozes len hadat v akom stave je... kenny ju garazuje, plachtuje... a nepredpokladam, ze by to auto bolo teraz v zime vonku... v kazdom pripade, ak si chces splnit sen, uvazuj, ze na to auto budes potrebovat garaz a povazuj vsetky investicie do auta za vopred stratene.. t.j., ak by si nahodou potom riesil byt, tak nespekuluj s predajom auta.. to ta nezachrani...
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 3. Marca 2015, 13:25

A tiez, ako aj sam vidis, keby si sa uz aj rozhodol auto z nejakeho dovodu predat, necakaj jeho rychly predaj. Na nieco take sa musi najist podobny pacient ako ty, a tych po uliciach vela nechodi.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Utorok, 3. Marca 2015, 13:29

Hej hej chápem. Garáž je, dokonca kúrená priamo v dome. Problém bude len s tými investíciami. Na rôzne úpravy zrejme peniaze nebudú, čisto na benzín na jazdenie a opravy keď sa niečo pokazí, takže sa aj nadovšetko budem snažiť zamedziť hrdzi.

Auto určite skočím pozrieť, len ešte musím pripraviť veľa vecí (napr. vypratať garáž od harabúrd, dať dokopy peniaze, určiť si čo pôjde na opravy môjho dieslového "racionálneho" nezmyslu a čo na toto auto, nakoľko začína haprovať turbo, sprístupniť garáž nízko položenému autu kvôli vysokému držiaku brány (mx5 neprešla) a pod.).
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 4. Marca 2015, 15:12

vsetky rizika, vela prace, mozne vysoke naklady na uvedenie do stavu spokojnosti a pod., uz chalani spomenuli. ak ta to neodradilo, tak super, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a auto ti co najskor hovorilo "pane".
na povzbudenie / inspiraciu este jedna tema - smugi a jeho AW11: viewtopic.php?t=5676
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 4. Marca 2015, 19:18

Tak ja sa asi len pripojím k ostatným a pokiaľ si na to všetko pripravený a máš triezve uvažovanie tak jednoznačne choď do toho, rev 4a-ge za chrbtom fakt stojí za to ;-)
Pri týchto autách je podľa mňa základ dobrá karoséria, všetko ostatné sa dá relatívne jednoducho opraviť, vymeniť. Čo sa týka "bežnej" údržby, myslím že to nie je nič, čoho by si sa musel obávať. Bežnejšie diely sa dajú zohnať aj u nás a pokiaľ treba niečo spešl, tak v UK funguje silná komunita nadšencov nie je problém objednať veci od tiaľ za slušné ceny. O týchto veciach Ti tu asi najviac povie Stenky.
Hovorím ale ešte raz, len pozor na hrdzu. Ale ako poznám Kennyho tak to žiadna zhnilotina určite nebude.
Veľa zdaru pri kúpe ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Štvrtok, 5. Marca 2015, 08:42

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Auto pôjdem v dohľadnej dobe pozrieť, dám Vám vedieť ako to dopadlo. Po študovaní všetkých možných článkov, reviewov a podobne už mám celkom dobrú predstavu na čo si dávať pozor. A samozrejme akurát ma to vyhecovalo že presne toto auto chcem mať, myslím si že má aj slušný výhľad do budúcna na zvyšovanie ceny. Je to jedno z tých aut, ktoré Vás učí byť lepším šoférom. Žiadna asistencia elektroniky, len vy a stroj. To je presne to čo chcem.
Každopádne sa ho pokúsim príliš netrápiť na slalomoch a okruhoch (napr. vo Vysokom Mýte) nech mi v garáži pohodlne hovie dlhé roky skoro ako rodinný príslušník. Snáď v budúcnosti nájdem aj niekoho šikovného kto mi pomôže odstrániť každú hrdzu, ktorá sa objaví, a to si myslím že sa určite objaví. :lol:
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čas splniť si sen? a.k.a. kúpa MR2 mk1

Príspevok od používateľa Eru » Nedeľa, 8. Marca 2015, 11:51

Mno, malý update. Situácia sa trošku komplikuje a vyzerá to že kúpa sa pretiahne na týždne, ak nie na mesiace.

Prvý problém je s garážov. Naivne som si myslel že odtiaľ všetko vyhádžem a bude pokoj, ale ostatný obyvatelia domu nie sú z tejto idei tak nadšený a tak sa po včerajšom upratovaní a vyvezení plného kombíku smetí na zberný dvor uvoľnilo celkovo nula miesta. Vyzerá to že sa nepohnem pokiaľ buď neinvestujem do záhradného domčeka na haraburdy a záhradnú techniku alebo si neprenajmem garáž v meste (20 km odomňa, bližšie nikto neprenajíma).

Druhý problém je s autom. Včera som volal s Kennym, auto je momentálne v Rakúsku ale to nie je problém nakoľko ho plánujé v blízkej dobe presunúť k sebe. Dohodli sme sa že mi potom zavolá. Horšie je že auto nemá značky (s čím som asi mal rátať) a tak nejak som sa zabudol opýtať či je v cene auta aj prepis, ale niečo mi hovorí že nie :lol: Nuž keď si k cene auta prirátam aj prepis tak som už na samom vrchole svojho budgetu, takže to nevyzerá bohvieako.
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných