Točí, točí a nenaskočí - prosím pomoc

všetko o tomto modeli
LukuL
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Piatok, 30. Mája 2014, 09:08

Točí, točí a nenaskočí - prosím pomoc

Príspevok od používateľa LukuL » Piatok, 30. Mája 2014, 09:17

Zdravím chalani
Mám tu Toyotu MR2 W3 Cabrio 1.8L 16V 103kW rv.2000 1ZZFE
A nestartuje :) začnu úplně od začátku, dovezl jsem ji na přání zákazníka z jiného malého servisu kde MR2 dal na výměnu Z tlumičů. A tam na druhý den mechanik už nenastartoval a nevěděl co s tím, v Origo Toyotě mu řekli že ŘJ motoru je KO. Tak jsem to tu zkoušel...k ŘJ se normálně připojím a je bez závad a všechno normálně ukazuje, jako je např. teplota vody, vzduchu pak váhu vzduchu atd...aji když odpojím nějakej snímač tak ukáže chybu. A já jsem zjistil že se válce úplně zaplavují benzínem, ale hodně! Jiskru to háže na všech svíčkách krásnou aji jsem měnil svíčky a nic. Vstřiky jsem měl venku a napojené na liště a startoval...všechny těsní, žadnej nekape akorát stříkají benzín jak střelené a to všechny a aji se stejným úhlem. Měřil jsem tlak benzínu, měřil jsem to hned u čerpadla...do lišty jde jen jeden přívod takže regulátor tlaku je v nádrži spolu s filtrem a čerpadlem, naměřil jsem 3,1barů. V ESI(tronicu) mi to ukazuje že tam má být 3,0-3,4barů ale je tam napsané "Regulační tlak - s podlatkem"
a to podtlak nema na regulátoru, takže nevím jestli je to správně. Měl jsem aji celé to čerpadlo rozdělané aji ten regulátor a všechno vypadalo čistě a v pořádku. Zkoušel jsem to nastartovat na startovací sprej, odpojil jsem vstřiky a stříkal do sání a motor běžel. Vytáhl jsem snímač chladící kapaliny a zahřál ho na 80stupňů a motor nechytl se vstřikama. Tlaky ve válcích to má všechny dobré. Měnil jsem olej a bylo tam o tři litry více, takže tam byl benzín. Měl jsem to u profesionála na ŘJ v polsku, kde mu dávám už mnoho let ŘJ a nikdy žádnej problém a všechno v poho. Měnily jsme v MR2 ŘJ motoru, sehnal jsem úplně stejnou se stejnými čísli on to předělal a nic.
Mě tak napadá že ŘJ dlouho otvírá vstřiky a tím se zaplaví válce ale nejsem si jistej a nevím jak to otestovat, teda vím jak ale nemám na to ten přístroj a nevím kdo by ho měl. Jsem z Ostravy :)
Tak máte někdo nějakej nápad? Jinač předem děkuji za odpovědi...S pozdravem Lukas

mison
začiatočník
Príspevky: 432
Dátum registrácie: Piatok, 24. Marca 2006, 12:10
Bydlisko: BA

Re: Točí, točí a nenaskočí - prosím pomoc

Príspevok od používateľa mison » Pondelok, 14. Júla 2014, 14:26

ked hadze iskru a vstrekovace striekaju, malo by to aspon obcas strelit do vyfuku. Mozno blby typ, ale ak je sanca ze by bol stary benzin, skus ho vymenit. Mal som rotavator co mas stary benzin (2 roky) a nesiel ani bohovy nastartovat az pokial som nedal novy benzin. potom isiel na prvy krat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných