toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
vticko
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Januára 2010, 18:50

toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa vticko » Utorok, 5. Januára 2010, 12:51

nazdar chalani, mam moznost hned kupit mr2 W3 6/2001, 1,8 vvti, v kozi, vyhrievane sedane, klima, komplet elektrika, ale s prevodovkou tiptronic, teda radenie aj so saltpakou sekvencne a aj gombikmi na volante.. zatial to radi dobre, ale xcel by som sa spytat ci ste nahodou nepoculi ako je to so spolahlivostou tejto prevodovky a do coho sa este montovala.. jej covanie mi pripada ako v citroene co mali tie sensodrive a tie boli poruchove strasne.. taktiez ako zistim ci uz bol meneny motor, hento ma 110tkm a neviem ci bol uz meneny za ten co v zaruke menili bez vyrobnej vady.. moc dakujem za skore odpovede ;-)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 5. Januára 2010, 13:23

Tie poloautomaty nejaké extra poruchové neboli - ono to toiž nie je klasická automatická prevodovka - je to manuálna klasika + "udělátko" riadené buď Tebou, alebo ECU ktoré radí rýchlosti v klasickej manuálnej prevodovke. Bacha na to, že preradenie trvá značne dlhšie ako by trvalo u normálneho manuálu. Zas na druhej strane aspoň netrpia synchróny...
Čo sa týka motora, tam pokiaľ nie je doklad o výmene motora, tak je to čistá lotéria a veľa ľudí Ti povie že ten motor sa skôr či neskôr zadrie. Ak to kúpiš, tak by som rovno investoval do nového VVTi člena, nového regulátora tlaku oleja a výmeny oleja (bacha na viskozitu).
A ešte detail - ak na tom chceš jazdiť krátke trate, tak si kúp rovno niečo iné, lebo to ZZ-ko Ti aj nové po pár mesiacoch odíde - tie motory sú stavané na dlhé trate a nie vŕkanie po meste.
PS: Kožené sedačky sú v tom horor - v živote by som ich už nechcel! (Ti nepomôže ani výhrev, ani klíma - furt budeš mať pocit ako keby si sa pošťal)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
vticko
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Januára 2010, 18:50

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa vticko » Utorok, 5. Januára 2010, 13:43

no to si ma potesil :lol: cize mam sa tomu vyhnut velkym oblukom asi, ze? :( no nic, asi budem zhanat o trocha drahsiu S2000cku.. ale dakovala za rady ;-) pekny den

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 5. Januára 2010, 13:58

No len K20 sa nemá rada s nízkooktánovými benálmi - do toho budeš môcť tankovať len 98 oktán a viac...
ZZW30 nie sú zlé autá, len si treba uvedomiť, že tie vozy nikto nikdy nešetril - práve naopak. Nikto si nikdy neuvedomil, že je to roadster a nie speedster. Tých 140 koní s tým autíčkom zametá poriadne a na 100 km/h to má slušné zrýchlenie, ale 140 koní je stále len 140 koní.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa Elvis » Utorok, 5. Januára 2010, 15:08

tak jak vravi rasto, tie "automaty" boli ok, len STRAAAASNE lenive. Skor by som sa fakt bal toho motora nez prevodovky.

Inak ak to nie je tajomstvo, ake je tam cena?
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa pio » Utorok, 5. Januára 2010, 15:43

No nechcem ta odradzat ale do tej prevedovky by som nesiel!!... prevodovka ako celok "mechanicky" bol OK ale tie servomoterceky co ju ovladaju a aj vypinanie spojky sa dost kazilo.. aspon u yarisoch pretoze v nich sa predavala ta prevodovka najcastejsie... viem o jednej MRke z touto prevodovkou co ju mal tipek z PK a mal s nou vela problemov,mal som ju par krat v servise a stale nieco na nej bolo . Radsej si ju zozen s klasickou kvaltovackou....a potom samozrejme pozor na motor ako pisal hore Rasto.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
vticko
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Januára 2010, 18:50

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa vticko » Utorok, 5. Januára 2010, 21:21

rasto, S2k jedine 2,2 ap2 a bengal neni problem.. ;-) to je auto pre radost, nie pre ekonomiku prevadzky.. :twisted: Mr2 by bola velmi lacna varianta zabavy, ale po tom co som cital, tak uz asi ani nie.. ideal by bola od 2003 hore s manualom a bol by asi pokoj.. ale take stoja zhruba to co s2k a ta je o 100 koni v serii dalej.. mam dve hondy, obe vtec, jedna Vti 160ps 1,6 a druha 1,5 vtec eco 114ps.. MR som xcel prave ako lacnejsie cabro do mesta na leto tak nachvilu a potom to predat..

elvis, vysla by ma 6000..

pio, jj, toto bol presne problem aj sensodrive a musi sa kupit cely ten paket, teda motorceky, riadiacka a este nejaka sranda.. je to nehorazne drahe.. a bojim sa, ze by to nikto odomna potom nekupil ked vsetci vedia ze sa to kazi.. :?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota MR2 W3 tiptronic prevodovka - poruchovost

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 6. Januára 2010, 16:58

vticko s tou 2,2 máš pravdu - ja furt vidím v S2000 len K20... :oops:
Inak ak chceš niečo kabroidné na zábavu čo bude spoľahlivé a nie si toyotový zažranec ako my tu, tak by som šiel drgiho a cahirovou cestou... ;-)
Osobne by som na zábavu bral niečo iné - AW11 - ani s hrdzavou kasňou už nie je problém, lebo pár típkov v PL robí pomaly komplet diely z ABS a karbónu.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných