Obhliadka MR2

všetko o tomto modeli
moila
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Sobota, 23. Mája 2009, 19:16
Bydlisko: Dunajska Luzna

Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa moila » Pondelok, 25. Mája 2009, 16:44

Nazdar, som tu novy. Mam zaujem kupit MR2 r.v.2000 vid link:
http://toyota-mr2.autobazar.eu/18i-id1002874.html

Bol som na to auto total navnadeny vdaka roznym videam a recenziam ale to zadretie motorov ktore hrozi verziam vyrobenym do roku 2003 moje nadsenie zhatalo. Ako to s tym vlastne je? Ked to auto beha po cestach uz 9 rokov a do teraz sa kvoli tej vade mazania z vyroby nezadrelo hrozi to este?
A druha vec, na co si dat pozor pri obhliadke...Podla fotiek su tam jemne naznaky tuknutia na prednej pravej strane(z vodicovho pohladu), ale kedze som toyotu este nemal rad si necham poradit, alebo este viac by som odcenil keby si niekto nasiel cas a isiel ju pozriet somnou. Hoci aj dnes ci zajtra. Som z Dunajskej Luznej...Dost mi to suri lebo som akurat prisiel o firemne auto a svoje predal...

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 25. Mája 2009, 17:14

caves,

to auto tu uz bolo rozoberane. Burane bolo URCITE na predok nakolko to ma faceliftovany naraznik a auto je este predfaceliftove.
Dalsia vec je divna historia tohto auta, najprv ju predaval niekto za 270, zrazu za 220, potom za 190 a potom zmizlo asi na tyzden. vzapati s objavilo tu u tohto skoro blavaka za 170 000 skk... neviem, je to viac ako podozrive. mozno tomu autu nic nie je, ale su tu jednoznacne varovne signali.

to , ze sa doteraz nezadrelo, este nic neznamena, mozno to ma nahnute. a to hlavne nevies co uz bolo a co nebolo robene s tymto autom, mozno je pozliepane za 5 korun dokopy len aby odislo prec za lacny peniaz. urcite si ho daj pozriet odbornikom na toyotu, pripadne skoc do najblizsej toyoty (ta je na mierovej v prievoze).

daj potom vediet ako si dopadol
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

moila
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Sobota, 23. Mája 2009, 19:16
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa moila » Pondelok, 25. Mája 2009, 17:26

no mne o tom aute podali celkom dobry pribeh taky neuveritelny az je mozno pravdivy:-)
Ja som sa snazil volat aj na ten drahy inzerat, zial bezuspesne.
Ked som sa konecne dovolal tymto novym majitelom bolo mi to vysvetlene nasledovne.
Chlapik co si to kupil mal uraz, neviem ako k tomu doslo ale tvrdia ze spadol so schodov. A teda mal kopec problemov sa taky doniceny do auta poskladat tak ho vymenil za Jeep(rozumej SUV) s automatom aby sa mu lepsie zilo. No ostava tu kopec otazok, ako napr. ze ci tu nehodu a dolamane ruky nemal na tomto aute, lebo moj kamarat dal tiez celo s inym vozom a tak krcovito drzal volant ze ho az airbag odtrhol od neho a zlomil mu obe zapastia...

Hladam si teraz vozitko na leto a cabrio by bodlo, aj ked som skor coupe typ. Predface naraznik som si vsimol tiez, nema v nom hmlovky ani krytku na tazne oko, prave svetlo je nove a celkovo prava strana vyzera byt striekana. Lez vybava, konkretne Hardtop v tej cene je teda super, dalo by sa s tym teda aj pred cinziakom parkovat, plus platenka, plus pekny intros, no fajn auto na prvy pohlad. V nemecku sa ceny pohybuju podobne takze nieje to zase az take uletene. Cenovo myslim. Poznate niekoho v toyote? Ci si tam mam zavolat a skusit dohodit stretko? Velmi pekne dakujem za odozvu...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 25. Mája 2009, 22:01

Zadný náhon si už mal? Si si vedomý toho že to má motor v strede a malý rázvor???...tudíž to v drifte nikdy neukonroluješ, takže to auto treba sakra rešpektovať. Už veľa frajerov tieto autá rozbilo na padrť a sami skončili v nemocnici... Toto auto mám už nejaký ten rôčik a narobil som v ňom pekný kopec nechcených hodín a bolo veľmi veľa infarktových momentov...
Pokiaľ to auto evidentne bolo búrané (čož bolo) a niekto Ti podá tak chabé vysvetlenie prečo je na aute s rokom výroby 2000 predný nárazník z MR-ky po roku výroby 2003 (navyše rozmlátený) a nedajboh je vidieť že bola niektorá časť striekaná a nik nevie prečo to tak je, alebo nechce ísť s pravdou von...navyše je cena jednoznačne prinízka...no dával by som si sakra pozor aby som nekúpil mačku vo vreci...a keď prirátam vedomosť o problémoch ZZ motorov do roku výroby 2003 - tipujem že toto auto nebude mať vymenený motor...no neviem...
Chcieť auto len na leto aby som nejakú cipenku namotal a mať potom problém sa toho zbaviť...poprípade do toho naliať ďalších X tisíc euro aby som to predal...no neviem... Osobne sa mi viac páči Elvisov prístup, lebo viem že to auto by u neho skončilo na dlho a vtedy by to malo zmysel..
EDIT
V DE sa tieto autá hýbu v tak nízkych cenách len u tých kusov, ktoré nemajú menený motor a sú do roku výroby 2003 - miestni vedia prečo to tak je... ;-) Jednoducho ak celicu s 1ZZ-FE alebo MR-ku do roku 2003, tak jedine s dokladom že bol menený motor, alebo zárukou na motor v kúpno-predajnej zmluve.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

moila
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Sobota, 23. Mája 2009, 19:16
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa moila » Utorok, 26. Mája 2009, 07:57

jo jo, mas pravdu. Ale keby chcem auto na drift, kupim si opat bawo. A povedzme si otvorene ze mr2 je take skarede kacatko takze toto auto by som si ako "kundolepku" nekupoval :-). Ale mna uputalo hlavne nizkou hmotnostou a pomeru vykon na kg. Mal som v plane s tym autom chodit na autoslalom, ale ak s tym maju byt taketo problemy, preslo ma to. No v kazdom pripade ak ho majitel nebude chciet nechat prezriet v toyote tak od toho davam ruky prec. Skoda...Dik za rady...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 26. Mája 2009, 08:05

Hej hej - je to priam hnusné auto...vlastne - idem ja všetky toyoty predať...kúpim si jedno predražené nemecké "superauto" - aspoň dôvernejšie spoznám SK servisy a nikdy nebudem musieť chodiť na cesty sám - vždy ma bude môcť doprevádzať odťahovka...
Neviem kto na MR-ku kedy zbalil nejakú ženskú, ale mne stačila hláška mojej sestry, že si v tom aute ani kabelku nemá kde dať...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

moila
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Sobota, 23. Mája 2009, 19:16
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa moila » Utorok, 26. Mája 2009, 08:20

:-)))
Neviem preco hned tie utocne reci, ale budis. Vidim, ze vsade je vela podobne "zarytych" nadsencov, ktory nedaju dopustit na svoje auta :-)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 26. Mája 2009, 09:09

Bolo to myslené ironicky...
K MR-ke - škaredá môže byť aká chce...je to v podstate klon Lotusu Elise (japoci dali anglánom motory a angláni japoncom konštrukciu podvozku a riadenia). Kedysi som mal tú česť sedieť v Elise a poviem Ti že pocit z toho auta bol temer identický s MR-kou (rovnaký motor, rovnaký výkon, veľmi podobná hmotnosť...podobné reakcie...rovnako ostrá riadenie) a keby MR-ku japonci neurobili ako kabro, ale ako targu, poprípade full hardtop verziu, stala by sa sakra populárnejšia.
Len pre info a trochu OT - RK, kde žijem, je tak trochu uletené mesto čo sa týka motorizmu - lieta tu totiž asi rovnako veľa japonských, ako CZ/DE, FRA a iných aut - proste je tu napodiv úmera v počtoch aut voči krajine pôvodu. Nejaký čas sa mocem okolo ľudí v miestnom asi najlepšom servise, ktorý pozostáva práve z dielní, ktoré sa špecializujú na CZ/DE, FRA, JPN a "zvyšok sveta" vozy. Keď vidím s akými problémami sa chodí do dielne k Ľubošovi, ktorý rieši JPN autá a s akými do ostatných dielní, len sa chytám za hlavu. Proste v JPN dielni často pristane DE novučké superauto s prevalenými dverami a hups..."kde sa tu nabrala hrzda keď to stálo 2.5 mega a má to pol roka?"
Nemám nič proti DE a FRA autám, len mi jednoducho nesedia - nepotrebujem byť obalený hrčou blikátok a dúfať že mi neodíde nejaký senzor a neostanem niekde stáť. Proste mám rád autá, ktoré sú konštruované s úmyslom nekomplikovať ľuďom zbytočne život a splniť účel.
A dosť bolo OT...teraz to Fajry môže premazať... :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Elvis » Utorok, 26. Mája 2009, 09:15

uprimne, seriova w3 mr2 je urcite to najskaredsie z celej serie mr2, teda pokial sa bavime o seriovom prevedeni. Ale staci ti napriklad najst upravu TRD ci weilside a to je razom ine kafe. Jej ale naj deviza je prave pomer vykon/hmotnost a LSD v zaklade. To nemala ani jedna predosla generacia.

K tejto bielej, treba byt opatrny, este stale nie som rozhodnuty ci ju pojdem kuknut, ale ak ano, tak jednoznacne ju preleziem s clovekom co o toyotach co to vie a vdaka ktoremu som sa vyhol uz niekolkym zlym kupam (naposledy "krasne" pozliepana mr2 z Cadce za ktoru sa jej majitel hadal do krvi...). Nie je totiz nic horsie, ako ked ti radost z noveho auto pokazi prave skryta zavada ktora moze byt vo finale riadne draha. Auto ma sluzit tebe, nie ty jemu. Ak ju pojdes aj tak pozriet, daj mi aspon echo nech si usetrim cestu a cas :)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 10. Augusta 2009, 11:38

No ked som dobre vydedukoval z predchadzajucich odpovedi tak asi ta biela mr2 beha u nas v roznave a mlady jej dava nakladacku :? boha cakam kedy ju bud zapacie alebo dakde ju vykoti na strechu :razz: Je biela a ked si dobre pamatam mala alebo este aj ma špz z lučenca. Podla mna zivotnost pri nom max pol roka :( Je az smutne pozerat na to ako sa k nej sprava atd. Len tak pomimo minule ma priatelka vychvalila ze je rada ze niesom taky fták ako ten na mr2 :) moja slova boli jednoduche a priame: ja si narozdiel od neho auto vazim a makam nanho takze chcem aby vydrzalo co najviac no obcas sa stane ze seknem zakrutu rychlejsie ale snazim sa aby moje lasky neutrpeli :) sme sedeli na vacsom parkovisku zrazu tam nabehol asi tak s 5 chalanmi vek priemer 17- a zacal sa tocit +palenie gum atd no hroza :? ale budiš ked dakto si nevazi tomu niet pomoci. :(
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

ochiko
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 13. Januára 2012, 08:53
Bydlisko: Kosice

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa ochiko » Pondelok, 29. Júla 2013, 12:55

Ahojte,

A nevie niekto kolko stoji taky novy motor do MR2? Ja si vobec neviem predstavit, aka velka polozka to je.

Na nete som na eBay-i nasiel len toto:
http://www.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-CELICA ... 0280164323
Toyota Yaris 1.3 2008
Toyota Carina II 2.0 GLi 1988

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa drgi » Pondelok, 29. Júla 2013, 13:01

ochiko, posli mi co presne hladas, pripadne aj VIN a skusim nieco najst. pripadne libor12 by mohol o niecom vediet.

pripadne ak si si supersakraisty ze ta polski smelinari neocuraju, tak mozes skusit aj tam. akurat s motorom je ten problem, ze nikdy nevies co si kupil, kym to nenahodis a nenastartujes.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

ochiko
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 13. Januára 2012, 08:53
Bydlisko: Kosice

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa ochiko » Pondelok, 29. Júla 2013, 14:00

Nazdar drgi,

Zacal som nedavno sondovat nad nejakym cabrio (Toyota alebo Lexus... ale zrejme ostanem pri Toyote, kedze pri Lexuse sa da najlacnejsie len SC kupit za 10k+ pri 4.3 litrovom benzine :) ) a uz som zacal aj pokukavat po MR2, ked som sa tu dozvedel, ze do roku 2003 vraj maju problem so zadretym motorom kvoli nedokonalemu mazaniu.

Pravdu povediac ma zaujima, aj keby som kupil za lacno take MR2 spred 2003 a nechal vymenit motor, ci by sa to velmi predrazilo a stalo by to viac nez nejaky novsi model (2005 - 2007).
Toyota Yaris 1.3 2008
Toyota Carina II 2.0 GLi 1988

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 29. Júla 2013, 14:44

Ono vymenit 1ZZ za ine 1ZZ je docela sialenstvo... Nikto ti nemoze garantovat, ze sa tam ovalita neobjavi zas... To uz je rozumnejsie nechat si motor vyvlozkovat, to budes mat lifetime riesenie, ale lacne tiez nebude...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Obhliadka MR2

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 30. Júla 2013, 00:14

Alebo tam rovno hodit 2zzge.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných