Otázka

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Otázka

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 12. Januára 2009, 10:24

je to sposobene roznou adheznostou pneumatiky na roznom povrchu... jeden typ gumy skacka viac ako druhy, takisto ta ista guma podla teploty, ojazdenia (vyska dezenu - pruzenie lamiel), typu povrchu, teploty povrchu a veeeela inych faktorov... napr. ja ked vychadzam z prace hore takym malym briezkom na hlavnu, ked idem v lete vecer, ked uz nie je cesta taka rozohriata, tak mi to normalne pretoci a podhrabne... a ked idem cez den, ked je zohriata cesta aj gumy viac (mi pecie slniecko na tu ktora zabera na vyjazdovej zakrute) tak nesmyka ale skacka... a na mokrej vozovke je to obdoba toho, ako ked prejdete suchym prstom po tanieri, tak ide hladko, a ked je mokry tanier a mokry prst (kto umyva riady rucne, vie :) ) tak to tak vrzga ako v reklame na JAR... to je tym ze prst neklze ale tak jemne akoby nadskakuje, co clovek ani neciti
skuste si to s napr. skolskou gumou, naklonte ju cojaviem na 45° a potom ju akoby "do protismeru" potlacte... na roznych povrchoch sa bude rozne spravat... napr. mne na zemi sa šúcha, na stole skacka...
;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných