PreCat - vyhodiť?

všetko o tomto modeli
Staps
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Júla 2007, 08:22

PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Staps » Štvrtok, 5. Júla 2007, 13:56

Moje otázky vo viaćerých servisoch na výsledky testu ( pri jazde na malé otáčky rozsvieti poruchu), zatial nevedú k výsledku tak som dnes konečne pozrel do vnútra - vid foto, rozhodnutý pokračovať až po vyhodenie ale oba sa mi zdajú v poriadku. Takže vyhodiť alebo ešte skúsit vymenit O2 snímače?
Naposledy upravil/-a Staps v Štvrtok, 5. Júla 2007, 21:26, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 5. Júla 2007, 14:35

Staps napísal:Moje otázky vo viaćerých servisoch na výsledky testu ( pri jazde na malé otáčky rozsvieti poruchu), zatial ( ako si všímol i Rasťo na Babe - žltá MR2) nevedú k výsledku tak som dnes konečne pozrel do vnútra - vid foto, rozhodnutý pokračovať až po vyhodenie ale oba sa mi zdajú v poriadku. Takže vyhodiť alebo ešte skúsit vymenit O2 snímače?
Prosba na Rasťa - zrejme vieš o tom u nás najviac, kontakt na mna stop@atlas.sk alebo 0908278888 Stano. Dík.
"ako si všímol i Rasťo na Babe - žltá MR2" som pochopil, ze Rasto ma zltu, no Rasto ma cervenucku, alebo ty mas zltu? alebo obaja ste Rastovia? trosku OT....
treba skusit vymenit snimace...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 5. Júla 2007, 15:23

Tú farbu by sa fakt hodilo ozrejmiť... ;-) Moja je tá červená... :D
Ak je to mašina do roku výroby 2003 a nebol v záruke menený garančne motor (ja mám menený v apríli :D ), tak je s najväčšou pravdepodobnosťou v zadku preCat a treba ho proste vyrabovať, kým neodíde aj CAT. Inak problémy s MR2 W3 (Spyder) sú rozobrané na UK fóre ( http://toyotaownersclub.com/forums/inde ... r=all&st=0 ) a US fóre ( http://spyderchat.com/forums/ ). Sú tam návody od majiteľov ako riešiť trable aj s fotodokumentáciou...
Ale je mi divné, že by to v servise nevedeli oddiagnostikovať? - však to chybové hlásenie musí mať číselné označenie a pôvod - inak by sa tá kontrolka nerozsvietila... Ja by som s tým najskôr zašiel do nejakého lepšieho servisu - bol som s mojou v TN v AuToy-i a boli celkom v pohode. Ak by si oni nevedeli dať rady, tak by som asi šiel do servisu v Hornej Strede.

Ešte ma napadlo...keď som riešil tie novorodenecké trable Eleanor po kúpe... Mal som problém, že po nejakých 30 minútach jazdy (bolo jedno ako som to vytáčal) sa mi tiež rozsvecovala kontrolka Check Engine. Kamoš má servis a dva krát som ho cez víkend s tým otravoval - vždy to oddiagnostikoval, vynuloval a dva krát zistil, že som mal v prdeli výhrev druhej lambdy. Čo ma žralo, že to nebol len blbo zapojený konektor, ale roztrhnutý odporový drát výhrevu lambdy. O nič nešlo, lebo chod motora to nemohlo výrazne ovplyvniť (možno len spotrebu kým sa v zime lambda od motora ohreje), ale štvala ma svietiaca kontrolka, tak som nechal normál v servise vymeniť tú poxratú lambdu (7500,-Sk - ma skoro vytrelo).
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Staps
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Júla 2007, 08:22

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Staps » Štvrtok, 5. Júla 2007, 17:05

Dík za reakciu. Žltú som mal samozrejme ja a kombinácia žltá/Rasto bola v súvislosti s Rastovým prvým príspevkom po zraze a odpovediach technikov po diagnóze o ktorú sa tam pokúsili. Bol som na 3 testoch, najmenej presvedčivý bol ten na Babe. Výsledky tých druhých dvoch - náhodná porucha/kvalita benzínu. Dnes rozobratie, vnútro precatu úplne v pohode ( aspon podľa tých diskusií ktorých som prečítal už aspoň tisíc). Zatiaľ nechám tak a skúsim laborovať so sondami.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 5. Júla 2007, 17:33

Mno inak pravdu povediac som bol inak vyvalený keď som Vás pri aute videl - som čakal niekeho iného...ehm...mladšieho chalana... :lol: - nič v zlom a bez urážky ale teda ako respect - ja mať frajerku (nie to manželku), tak ma isto po kúpe MR-ky zahluší, že rozhadzujem prachy a kupujem nepraktické hlúposti... :?
Ak je preCat v pohode, tak potom netuším - air sensor, lambdy, dochladzuje ventilátor chladiča, sú v norme voľnobežné otáčky? - kedy sa to vlastne začalo prejavovať?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 5. Júla 2007, 18:22

Rasťo napísal:Mno inak pravdu povediac som bol inak vyvalený keď som Vás pri aute videl - som čakal niekeho iného...ehm...mladšieho chalana... :lol: - nič v zlom a bez urážky ale teda ako respect - ja mať frajerku (nie to manželku), tak ma isto po kúpe MR-ky zahluší, že rozhadzujem prachy a kupujem nepraktické hlúposti... :?
Ak je preCat v pohode, tak potom netuším - air sensor, lambdy, dochladzuje ventilátor chladiča, sú v norme voľnobežné otáčky? - kedy sa to vlastne začalo prejavovať?
ano, takze vy ste ten pan na zltej MR... tesi ma, ze ste sa zucastnil
respect....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Staps
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Júla 2007, 08:22

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Staps » Štvrtok, 5. Júla 2007, 21:35

Takže ešte raz dík, vek nekomentujem ale ked som bol mladý MR2/3 nebola. Prípadne potom hodím info ak sa podarí na niečo prísť. Problem je v tom že pri podrobnejšom testovaní všetky komponenty sú v norme a pri normálnej jazde poruchu nesignalizuje. Ešte tak príst na reset bez zastavenia a vytiahnutia poistky.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 6. Júla 2007, 07:09

Ja by som tie peniaze obetoval a šiel by som s tým na diagnostiku - pekne so signalizáciou chyby... Im to tam jasne ukáže, čo nie je OK...
Verím, že to pôjde odstrániť - tá kontrola vie človeka fakt rozhodiť...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Acasuso
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Júna 2007, 08:25

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa Acasuso » Sobota, 7. Júla 2007, 22:09

Zdravím,

čo sa týka kontrolky Check engine /CEL/, nemal som s ňou žiadny problém, pokiaľ som neodstránil CAT. Pokiaľ som vymenil len zvody bolo všetko ok, až keď som namontoval
downpipe a vyhodil CAt kontrolka sa rozsvietila. Išiel som pre istotu na diagnostiku, aj keď som predpokladal kde je problém a kod P0420 potvrdil, že CAT nefunguje ako má. Dobre je to, ze tretia lambda za katalyzátorom nema žiadny vplyv na funkciu motora, ona len kontroluje katalyzátor a signalizuje, ci je ok alebo nie.
Ale dá sa zohnať tzv. O2 Sensor Simulator, ktorý spôsobí, že po resetovani ECU sa kontrolka viac nerozvieti.
Toyota MR2 Spyder 02'

mison
začiatočník
Príspevky: 432
Dátum registrácie: Piatok, 24. Marca 2006, 12:10
Bydlisko: BA

Re: PreCat - vyhodiť?

Príspevok od používateľa mison » Pondelok, 9. Júla 2007, 08:43

vyhodit katalizatory na atmosferickom motore moze mat za nasledok znizenie vykonu.. a hlavne opletacky na STK. treba zistit co znemanaju tie kody a lambda sa da predsa odmerat ci nieje preruseny ohrev.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných