Moderovanie vlastného threadu (témy)

Novinky, správy, informácie, ...

Moderátori: Elvis, fajry

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Moderovanie vlastného threadu (témy)

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 8. Mája 2007, 14:07

Tojoťáci,

končne som sa dostal k tomu, aby som napísal nejaký návod ohladne písania na fórum.

- opravnenie Administratora znamena, ze moze vyuzivat VSETKY funkcie, ktore mu system umoznuje. Medzi ne sa radia moderatorske opravnenia pre VSETKY oblasti fora. Administrator moze podla vlastneho uvazenia prispevky mazat, presuvat, temy rozdelovat a spajat, temy zamykat a odomykat, uzivatelov blokovat, blokovat taktiez pristup z konkretnych IP adries (typicky priklad blokovanie IPciek ktore spamuju forum, vacsina z vas ste take aktivity urcite aspon raz zaregistrovali), skratka a dobre, cely rad administrativnych nastrojov na udrzanie chodu fora v normalnom stave. Pocet administratorov je v case pisania tohto prispevku 1.

- opravnenie Moderatora znamena, ze niektore moznosti administracie fora nie su moderatorovi pristupne. Zostava mu vsak moznost plnej kontroly nad prispevkami vo fore. Uroven moderatora moze byt pridelena osobe pre niektoru konkretnu oblast, alebo aj pre vsetky oblasti. (Typicky priklad, Drgi je momentalne moderatorom v sekcii Corolla, ako aj AndyGTP. Ako si to tam menezuju, je ich pravomoc a vola. Samozrejme, pod mojim dohladom :roll:)

- opravnenie Autora prispevku znamena, ze autor prispevku dostane od systemu automaticky moderatorske pravomoci vo svojej vlastnej teme. Pri prispevkoch vo vlastnej teme autorovi pribudne par tlacitiek, pomocou ktorych moze danu temu moderovat. To, kam sa bude diskusia v danej teme uberat je teda plne v jeho rukach. Opakujem, zmazat off-topic z vlastnej temy je autorovi POVOLENE. Nepredstavujem si to ale tak, ze sa teraz hromadne bude mazat vsetko hlava nehlava. Ak sa vam v teme objavi zrazu strana, 2, 3 off topicu, ktory je sice mimo vasej temy, ale ma hlavu a patu, dava zmysel, poprosim vas, nemazte to hned, da sa s prispievatelmi dohodnut a poziadat moderatora oblasti, ci administratora o rozdelenie a presun casti temy do temy novej.

- Vynimku tvori sekcia Off - topic (pivné reči ...), ktorej nechavam volny priebeh.

Verime, ze vam a nam nova funkcia rora pomoze k zlepseniu prehladnosti fora, komunikacie medzi ludmi a celkovo skvalitni prispevky a prispievanie do fora.

Taktiez by som chcel poprosit novych, ale aj starych clenov, predtym, ako zalozite novu temu, skuste najprv pouzit funkciu Vyhladavania. VELMI VELA veci sa tu za tie mesiace a roky riesilo, castokrat najdete riesenie svojho problemu v momente, a nemusite cakat na odpovede.

Tymto chcem podakovat aj TomAnt-ovi za pomoc s navodom.

fajry
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní